Masteringowy equalizer Overtone taniej o 90%

Rola equalizera w procesie masteringu znacznie różni się od tej, którą pełni on podczas miksu. Zamiast korygować poszczególne ścieżki wpływa on wtedy na całokształt brzmienia utworu. Z tego powodu wiele firm wprowadza do swojej oferty specjalne masteringowe equalizery. Do tej grupy zalicza się właśnie Overtone, który można obecnie nabyć za 10% normalnej ceny.

Ideą przyświecającą twórcom wspomnianej wtyczki było stworzenie wirtualnego equalizera posiadającego cechy „butikowych” korektorów analogowych. Overtone nie jest więc perfekcyjnie „przezroczysty” i dodaje do brzmienia nieco własnego charakteru. Fascynacja autorów sprzętem analogowym przejawia się też w interfejsie wtyczki, który składa się niemal w całości z dużych pokręteł i nie posiada stosowanej w większości software’owych korektorów graficznej reprezentacji dźwięku, co niejako zmusza użytkownika do posługiwania się słuchem, a nie wzrokiem. Obie wspomniane cechy dla niektórych będą stanowić zaletę, zaś dla innych wadę. Więcej szczegółowych informacji na temat możliwości wtyczki Overtone znajdziecie w poniższej prezentacji.

Wtyczka Overtone dostępna jest w formatach VST, VST3, AU i AAX. Jej standardowa cena w sklepie Plugin Boutique wynosi 90 euro, jednak w chwili obecnej można ją nabyć w promocyjnej cenie 36 euro. Jeśli zaś skorzystacie dodatkowo z kodu zniżkowego OVERTONE90 cena obniży się do 9 euro. Promocja obowiązuje do 1 kwietnia 2017 roku. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie sklepu Plugin Boutique.