Kontroler Oval kolejnym hitem serwisu Kickstarter

ovalPrzyznam szczerze, że gdy po raz pierwszy usłyszałem o kontrolerze Oval, którego twórcy rozpoczęli niedawno zbiórkę funduszy za pośrednictwem serwisu Kickstarter, nie spodziewałem się, że odniesie on zbyt wielki sukces. Tymczasem okazało się, że liczba chętnych do nabycia wspomnianego urządzenia niemal dwukrotnie przekroczyła przewidywania autorów projektu… i stale rośnie.

Jak to zwykle bywa w przypadku takich niespodziewanych sukcesów twórcy kontrolera Oval postanowili przygotować tzw. Stretch Goals, czyli dodatkowe ulepszenia projektu które zostaną zrealizowane, jeśli uda im się zebrać odpowiednio wysoki budżet. Już teraz wiadomo, że do pierwotnej listy „ficzerów” obiecywanych przez projektantów dołączy dedykowana aplikacja dla urządzeń z systemem Android. W planach znajduje się też specjalny futerał ułatwiający transport kontrolera. Na oficjalnym kanale projektu w serwisie Youtube pojawiły się natomiast trzy nowe nagrania demonstrujące praktyczne zastosowanie poszczególnych funkcji kontrolera i dedykowanego mu oprogramowania. Pierwsze z nich skupia się na możliwości zmiany skal i dodawania efektów.

Tematem drugiego nagrania są pokładowe brzmienia znajdujące się na wyposażeniu dedykowanej aplikacji oraz czułość sensorów wbudowanych w kontroler.

Ostatnie nagranie skupia się na róznicach pomiędzy oryginalnym Hangiem a jego kontrolerystycznym odpowiednikiem.

W chwili gdy piszę te słowa wszystkie egzemplarze kontrolera Oval w promocyjnych cenach 349 i 399 euro zostały już niestety „zaklepane”, jednak nadal można złożyć zamówienie na standardowy model kosztujący obecnie 499 euro (16% taniej niż przewidywana cena sprzedaży po rozpoczęciu masowej produkcji). Pierwsze egzemplarze urządzenia powinny trafić do szczęśliwych nabywców już w marcu przyszłego roku. Więcej informacji na temat kontrolera Oval znajdziecie na jego oficjalnej stronie w serwisie Kickstarter.