Modularny Syntezator OSCiLLOT wzbogacony o nowe moduły

OSCiLLOT

Syntezatory modularne, zarówno w wersji sprzętowej jak i software’owej, wracają ostatnio do łask przyciągając do siebie coraz liczniejsze grono muzyków. I nic w tym dziwnego, gdyż narzędzia te dają naprawdę szerokie pole do popisu dla kreatywnych artystów, którym zależy na stworzeniu własnego, unikalnego brzmienia. Jednym z najciekawszych wirtualnych instrumentów tego typu jest OSCiLLOT – modularny syntezator zaprojektowany z myślą o współpracy z programem Ableton Live.

Najnowsza aktualizacja wtyczki, oznaczona numerem 1.0.2, przyniosła ze sobą nie tylko kilka drobnych zmian i poprawek ale też siedem zupełnie nowych modułów, które możemy wykorzystać do budowy własnego wirtualnego instrumentu. O tym jak nowe elementy sprawdzają się w akcji możecie przekonać się oglądając poniższą prezentację.

Wtyczka OSCiLLOT dostępna jest do nabycia w internetowym sklepie firmy Ableton gdzie kosztuje obecnie 79 euro. Do poprawnego działania wymagany jest program Ableton Live w wersji 9.1 lub wyższej oraz rozszerzenie Max for Live.