Orion Sound Module – darmowy rompler od SampleScience

orion

Orion Sound Module to wtyczka, która pierwotnie nie miała trafić do szerszego grona odbiorców. Firma SampleScience, zajmująca się głównie sprzedażą wirtualnych instrumentów i paczek sampli, zaprojektowała ją bowiem na własny użytek, jako narzędzie mające ułatwić tworzenie pętli z rozmaitych dźwięków należących do domeny publicznej. Twórcy wtyczki uznali jednak, że jako iż powstała ona w oparciu o próbki udostępnione w sieci za darmo, to sama również powinna zostać udostępniona wszystkim na takich samych zasadach.

Wtyczka o której mowa jest prostym romplerem (w dużym uproszczeniu – samplerem pozbawionym funkcji nagrywania) dającym nam dostęp do wbudowanej biblioteki brzmień obejmującej łącznie niemal setkę instrumentów, takich jak pianina, gitary basowe, trąbki czy cymbały, o łącznej wadze ponad 2,5 GB. Jak twierdzą twórcy Orion Sound Module świetnie nadaje się do tworzenia szybkich szkiców kompozycji, gdyż jest o wiele mniej zasobożerny od dużych, profesjonalnych bibliotek brzmień. O tym, jak brzmią niektóre spośród instrumentów wchodzących w skład wspomnianego romplera możecie przekonać się odsłuchując poniższe nagrania.

Orion Sound Module dostępny jest w wersjach VST (32/64 bit) oraz AU, i można go pobrać za darmo z oficjalnej strony SampleScience. Przy zakupie dostępna jest również opcja dobrowolnej wpłaty dowolnej sumy pieniędzy na konto twórców.