Audio Artery prezentuje One DJ Starter Edition

One Dj StarterOne DJ to aplikacja DJ-ska wyróżniająca się na tle konkurencji nietypowym zestawem funkcji, wśród których znajdziemy między innymi możliwość budowania własnego wirtualnego setupu z gotowych modułów czy wielościeżkowy edytor audio wbudowany w każdy odtwarzacz. Większość tych elementów skierowana jest jednak do dość specyficznej, niszowej grupy odbiorców, co utrudnia programowi osiągnięcie komercyjnego sukcesu.

Rozwiązaniem tego problemu ma być One DJ Starter Edition – nieco okrojona z funkcji ale za to znacznie tańsza wersja programu mająca przekonać do marki One DJ znacznie szersze grono użytkowników. Nowe wcielenie aplikacji kosztuje zaledwie 29,90 euro i posiada wszystkie funkcje jakich mógłby oczekiwać współczesny DJ od oprogramowania tego typu, takie jak wbudowane efekty (chociaż brak tu możliwości obsługi wtyczek VST, która jest jedną z ciekawszych zalet edycji standardowej), Sync, Key Lock, Loop, Hot Cue czy możliwość nagrywania setów. One DJ Starter nie powinno też sprawiać żadnych kłopotów podczas współpracy z zewnętrznymi urządzeniami, zarówno w postaci interfejsów audio jak i kontrolerów MIDI. W tym drugim przypadku nie ma wprawdzie co liczyć na oficjalne mapowania udostępniane przez producentów, jednak społeczność użytkowników programu dawno już zdążyła samodzielnie przygotować gotowe rozwiązania dla większości najpopularniejszych modeli. Jeśli jednak nie uda nam się znaleźć „gotowca” dla posiadanego przez nas urządzenia funkcja mapowania MIDI została tu przygotowana jasno i przejrzyście, dzięki czemu nikt nie powinien mieć problemów z samodzielnym przystosowaniem sprzętu do współpracy z aplikacją.

Jeśli zaś chodzi o wspomniane we wstępie mniej typowe funkcje wyróżniające One DJ na tle konkurencji to trzeba przyznać, że twórcy aplikacji zdecydowali się tym razem na całkiem ciekawy kompromis. Zarówno wielościeżkowy edytor audio jak i możliwość tworzenia własnego interfejsu użytkownika są tutaj dostępne i w pełni funkcjonalne z jednym małym wyjątkiem: nie możemy zapisać tego co za ich pomocą stworzyliśmy. Tym sposobem One DJ Starter Edition staje się dobrym rozwiązaniem dla osób, które widzą potencjał we wspomnianych narzędziach, jednak mają świadomość, że tak naprawdę nie są im one potrzebne na co dzień. Tańsza wersja programu nadal daje im dostęp do obu funkcji wtedy kiedy jest im to naprawdę potrzebne (np. gdy najdzie ich ochota na przygotowanie prostego Mashupu lub gdy zdarzy się potrzeba skorzystania z większej ilości wirtualnych odtwarzaczy) a kosztuje zaledwie połowę ceny edycji standardowej.

Aplikacja One DJ Starter Edition jest już dostępna do nabycia na oficjalnej stronie firmy Audio Artery, gdzie kosztuje obecnie 29,90 euro. Dokładne porównanie poszczególnych wersji aplikacji znajdziecie zaś tutaj.