Elektron zapowiada Octatrack MKII

Octatrack to połączenie samplera i sekwencera, cieszące się bardzo dużą popularnością wśród osób preferujących tworzenie i wykonywanie muzyki elektronicznej bez pomocy komputera. Już niedługo urządzenie te doczeka się nowej, odświeżonej edycji.

Główną cechą odróżniającą Octatrack MKII od jego poprzednika będzie większa liczba przycisków funkcyjnych, dających łatwiejszy dostęp do funkcji, które w oryginalnym modelu wymagały zagłębiania się w menu lub korzystania z rozmaitych kombinacji klawiszy. Urządzenie zostanie też wyposażone w wyświetlacz typu OLED, bezstykowy crossfader, enkodery o wyższej rozdzielczości (chociaż producent nie podał tu żadnych konkretów), symetryczne wejścia audio oraz nową obudowę.

Tym co pozostanie bez zmian w stosunku do pierwowzoru będzie natomiast oprogramowanie zainstalowane w pamięci urządzenia, co ma zarówno złe i dobre strony. Do tych pierwszych należy zaliczyć brak nowych funkcji, co z pewnością zniechęci wielu posiadaczy pierwszego Octatracka do przesiadki na nowszy model. Z drugiej strony te same oprogramowanie gwarantuje wsteczną kompatybilność, dzięki czemu projekty stworzone na starszej wersji urządzenia będzie dało się otworzyć korzystając z MKII. Istnieje też spora szansa na to, że jakiś czas po premierze pojawi się aktualizacja oprogramowania, która wprowadzi nowe funkcje dla obu modeli.

Octatrack MKII trafi do sprzedaży w sierpniu bieżącego roku, a jego cena wyniesie 1449 euro. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Elektron.