Nutron prezentuje 6 zestawów sprzętu dla producentów muzycznych

APC 40 MK2Są muzycy, dla których kupowanie sprzętu jest równie przyjemne jak jego używanie, a takie czynności jak porównywanie specyfikacji technicznych, czytanie rozmaitych recenzji i przepytywanie użytkowników na forach internetowych są dla nich idealnym sposobem na spędzenie wolnego wieczoru. Dla większości ludzi perspektywa spędzenia kilku(nastu) godzin na analizowaniu oferty sklepów, komisów i  serwisów aukcyjnych nie jest jednak niczym przyjemnym, zwłaszcza jeśli są oni początkującymi artystami i sami nie wiedzą dokładnie czego szukają. To własnie z myślą o takich osobach firma Nutron postanowiła przygotować swego rodzaju „drogę na skróty” w postaci sześciu gotowych zestawów sprzętu i oprogramowania. 

Pakiety te podzielone zostały na trzy kategorie, różniące się między sobą docelowym zastosowaniem znajdującego się w nich sprzętu i oprogramowania. Pierwszą z nich jest Home Recording, czyli jak sama nazwa wskazuje amatorskie tworzenie muzyki w domowych warunkach. W skład zestawu podstawowego wchodzi oprogramowanie Ableton Live 9 Intro, interface Miditech Audiolink III oraz kontroler Akai Mpk MIni v2. Wersja pro oferuje natomiast program Ableton Live 9 Standard, interface Akai EiE oraz kontroler Akai MPK225. W obu zestawach znajdziemy również kilka gadżetów z logo Ableton Live (T-Shirt, smycz, podkładka pod mysz i naklejki) oraz kurs Musoneo – Domowe Studio Nagrań.
Home RecordingHome Recording Pro

Druga kategoria nosi nazwę Performance, a zaliczające się do niej zestawy nastawione są zarówno na pracę w studio jak i grę na żywo. Podstawowy pakiet składa się z programu Ableton Live 9 Standard, interfaceu M-Audio M-Track oraz kontrolera Apc Mini. W wersji pro znajdziemy zaś to samo oprogramowanie, interface RME Babyface i kontroler APC 40 Mk2. W obu zestawach znajdziemy też wspomniane wcześniej gadżety i kursy.

PerformancePerformance Pro

Ostatnia kategoria, czyli Producer, skierowana jest natomiast do nieco bardziej zaawansowanych adeptów produkcji muzycznej. W podstawowym pakiecie znajdziemy Ableton Live 9 Standard, interface M-Audio M-Track oraz kontroler Akai APC Key 25. Wersja pro składa się z programu Ableton Live 9 Suite, interfaceu Akai EiE Pro oraz kontrolera Akai MPK249. Podobnie jak w przypadku poprzednich zestawów tak i w ostatniej dwójce znajdziemy gadżety firmy Ableton i kurs od Musoneo.

ProducerProducer Pro

Ceny poszczególnych pakietów prezentują się zaś nastepująco:

  • Home Recording – 999 zł
  • Home Recording Pro – 2799 zł
  • Performance – 2019 zł
  • Performance Pro – 5499 zł
  • Producer – 2139 zł
  • Producer Pro – 4199 zł

Więcej informacji na temat poszczególnych zestawów znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Nutron.