Numark Scratch – nowy dwukanałowy mikser dla turntablistów

W ostatnich latach na rynku pojawiło się wiele nowych, dwukanałowych mikserów zaprojektowanych głównie z myślą o scratchu, takich jak DJ Tech DIF-1S, Reloop KUT czy Pioneer DJM-S9. Kolejny obiecujący produkt tego typu zaprezentowała wczoraj firma Numark.

Numark Scratch, bo taką nazwę będzie nosić wspomniane urządzenie, to dwukanałowy battle-mixer zaprojektowany z myślą o współpracy z programem Serato DJ Pro (choć oczywiście można samodzielnie zmapować go do współpracy z dowolnym innym programem DJ-skim lub w ogóle nie podłączać go do komputera). Na jego wyposażeniu znajdziemy m.in. crossfader marki Innofader, wbudowany interfejs audio USB, pady i przyciski do sterowania różnymi funkcjami programu Serato DJ Pro (m.in. efektami, punktami cue, samplerem i pętlami – brak tu jednak kontrolek służących do obsługi biblioteki) oraz „wajchy” do sterowania efektami, przypominające te z (o wiele droższego) miksera DJM-S9 (przesuwając je do góry możemy włączyć efekt na stałe, natomiast przesuwając je w dół aktywujemy go tylko tymczasowo). Na tylnym panelu urządzenia znajdziemy niezbyt rozbudowany, ale wystarczający zestaw złączy, w skład którego wchodzą dwie pary wejść (RCA z opcją przełączania się między trybami Phono/Line), dwie pary wyjść Master (XLR i RCA), para wyjść Booth (RCA), wejście mikrofonowe (combo) i złącze USB.

Numark Scratch trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu, a cena sugerowana przez producenta wyniesie 499 USD. W zestawie z mikserem otrzymamy licencję na program Serato DJ Pro z rozszerzeniem DVS (płyty z kodem czasowym trzeba będzie jednak dokupić oddzielnie), paczkę sampli od firmy Prime Loop oraz dwumiesięczną subskrypcję na oprogramowanie SoundSwitch, służące do synchronizacji oprogramowania DJ-skiego z oświetleniem. Więcej informacji na temat miksera Numark Scratch znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.