Numark prezentuje Remix Toolkit

Numark Mixtrack Pro IIWspółczesny DJ, wbrew powszechnie panującym opiniom, nie ma wcale łatwego życia. Nowoczesna technologia sprawiła bowiem, że zwykłe „puszczanie muzyki” stało się rzeczą banalnie wręcz prostą, zmuszając nowe pokolenie „kręcipłytków” do znalezienia sposobu, by nie zostać zastąpionym przez automatyczną playlistę w programie komputerowym lub, o zgrozo, przenośnym odtwarzaczu mp3. Sposobem tym okazało się zakasanie rękawów i wzięcie się za zgłębianie mistycznej sztuki produkcji muzycznej.

To właśnie z myślą o tej grupie użytkowników swoich produktów firma Numark, we współpracy z Prime Loops, stworzyła Remix Toolkit – zestaw składający się z sześciu paczek sampli mających ułatwić młodym DJ-om/producentom tworzenie pierwszych remiksów. Każda z nich została zaprojektowana w taki sposób, by oprócz elementów niezbędnych podczas pracy nad remiksem znalazły się w niej również dźwięki stworzone z myślą o wykorzystaniu w samplerach wbudowanych w oprogramowanie DJ-skie.

Zestaw Remix Toolkit będzie dodawany za darmo do każdego nowego kontrolera z serii Mixtrack (Mixtrack Pro II, Mixtrack II, Mixtrack Edge, Mixtrack Quad). Poniżej znajdziecie krótkie dema trzech spośród sześciu paczek sampli wchodzących w skład zestawu.