Numark Prezentuje NS7 III oraz dwa kontrolery z serii Mixtrack

NS 7 IIIFani kontrolerów ze stajni Numarka stanęli jakiś czas temu przed trudnym wyborem: NS7 II czy NV? Ten pierwszy posiadał prawdopodobnie najlepsze na rynku, zmotoryzowane koła Jog, natomiast drugi oferował dwa kolorowe wyświetlacze o wysokiej rozdzielczości, znacznie ułatwiające grę bez ciągłego wpatrywania się w ekran komputera. Sposób na rozwiązanie tego dylematu był oczywisty – doczepić ekrany do NS 7 II. Nikt jednak nie spodziewał się, że firma Numark zastosuje ten manewr tak wcześnie.

Jak zapewne zdążyliście już zauważyć patrząc na powyższe zdjęcie NS 7 III zasadniczo nie będzie różnić się zbytnio od swojego poprzednika. Nie licząc dodatkowych ekranów mamy tu bowiem do czynienia z dokładnie taką samą konstrukcją jak w przypadku recenzowanego niedawno na naszych łamach NS 7 II. Fakt ten wynika po części z tego, iż dodatkowe ekrany będzie można również nabyć oddzielnie, jako przystawkę do „dwójki”, dzięki czemu jej właściciele będą mogli w pewnym sensie wykonać płatny „update” sprzętu do najnowszej wersji. Warto też zaznaczyć, że wprowadzenie trzeciego ekranu (Numark NV posiada „tylko” dwa) umożliwi wyświetlanie równoległych waveform’ów lub oddzielnego okna biblioteki.

Kontroler Numark NS 7 III trafi do sprzedaży w przeciągu kilku najbliższych miesięcy a jego przewidywana cena wynosi $1499.99. Dodatkowe ekrany do NS 7 II pojawią się w sprzedaży najprawdopodobniej nieco później i będą kosztować $199.

Mixtrack Pro 3Kolejne dwie nowości to reprezentanci serii Mixtrack, a mówiąc konkretniej Mixtrack 3 i Mixtrack Pro 3. Oba kontrolery zyskały nieco odświeżony wygląd (pady wreszcie znalazły się na dolnej krawędzi), poprawione koła Jog oraz dwa dotykowe paski. Jedynymi cechami odróżniającymi od siebie oba modele (nie licząc koloru obudowy) są Interface audio i dołączone oprogramowanie.

Mixtrack 3Mixtrack Pro 3 (czarny) posiada wbudowaną kartę dźwiękową i sprzedawany będzie z programem Serato Dj Intro. Mixtrack 3 (szary) to sam kontroler w zestawie z którym otrzymamy program Virtual Dj 8. Oba urządzenia powinny trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale tego roku, a ich przewidywane ceny wynoszą odpowiednio $299 i $199.