Numark prezentuje Mixtrack Platinum FX i Mixtrack Pro FX – nowe kontrolery dla Serato DJ

Mixtrack to seria kontrolerów DJ-skich cechujących się zwykle stosunkowo niewielkimi gabarytami i prostotą obsługi. Odpowiedzialna za nią firma Numark zaprezentowała wczoraj dwa nowe modele z tej rodziny – Mixtrack Platinum FX i Mixtrack Pro FX.

Główną cechą wyróżniającą wspomniane kontrolery na tle ich poprzedników jest nowa sekcja efektów, znajdująca się po środku sekcji miksera. Oferuje ona użytkownikom dwie dźwignie, za pomocą których możemy w kreatywny sposób sterować efektami (po przesunięciu „wajchy” w dół efekt trwa tylko do momentu, aż jej nie puścimy, zaś przesunięcie jej w górę aktywuje go na stałe) oraz sześć przycisków pozwalających szybko i wygodnie zmieniać aktualnie wybrane efekty. Większość pozostałych elementów jest natomiast dość zbliżona do starszych modeli z tej serii. Mixtrack Pro FX to średnich rozmiarów dwukanałowy kontroler, wyposażony m.in. w 6-calowe koła jog, pitch-fadery, szesnaście niewielkich padów oraz wbudowany prosty interfejs audio. Model Mixtrack Platinum FX dodaje do tego opcję obsługiwania czterech wirtualnych odtwarzaczy w programie Serato DJ oraz wyświetlacze umieszczone na kołach jog.

Kontrolery Mixtrack Pro FX i Mixtrack Platinum FX zostały wycenione przez producenta na 199 USD i 249 USD. Oba modele powinny trafić do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Numark.