Numark zapowiada Party Mix – kompaktowy kontroler z wbudowanym oświetleniem

Party MixSegment tanich, kompaktowych kontrolerów DJ-skich, skierowanych głównie do amatorów i hobbystów, rozrósł się w ciągu kilku ostatnich lat tak bardzo, że producenci urządzeń tego typu coraz częściej muszą sięgać po naprawdę nietypowe pomysły, by ich produktom udało się wyróżnić na tle setek bliźniaczo podobnych modeli. Idealnym przykładem takiego stanu rzeczy jest nowy kontroler firmy Numark, noszący wiele mówiącą nazwę Party Mix.

Urządzenie te na pierwszy rzut oka prezentuje się dość standardowo. Stosunkowo niewielka obudowa mieści w sobie dwa koła jog, prostą sekcję miksera, dwa pitch-fadery, osiem padów, kilka przycisków oraz wbudowany interfejs audio. Elementem odróżniającym Party Mix od konkurentów są trzy kolorowe lampki, świecące w rytm puszczanej przez nas muzyki, umieszczone na tylnej krawędzi urządzenia. Mówiąc wprost: kolorowe kropki i rozbłyski widniejące za kontrolerem na powyższym zdjęciu nie są wymysłem grafików czy działu marketingu, lecz rzeczywistą reprezentacją tego, jak Party Mix prezentuje się w akcji. Niestety, jak na razie brak oficjalnych (nie oficjalnych zresztą również) nagrań prezentujących wspomniane efekty świetlne w praktyce, jednak nietrudno przewidzieć, iż trafią one do sieci już za kilka dni, przy okazji rozpoczęcia targów NAMM.

Pomysł montowania oświetlenia dyskotekowego w niewielkim kontrolerze DJ-skim może wydawać się komiczny, jednak trzeba przyznać, że ma on w sobie pewien urok. Nietrudno też wyobrazić sobie sytuacje, w których taka funkcja mogłaby się okazać naprawdę przydatna. Warto też zauważyć, iż Numark nie jest pierwszą firmą starającą się skusić klientów kontrolerem wyposażonym w efekty świetlne. W zeszłym roku firma Hercules wprowadziła do sprzedaży DJControl Glow – prawdopodobnie pierwszy kontroler świecący w ciemności.

Numark Party Mix trafi do sprzedaży w drugim kwartale bieżącego roku. Urządzenie sprzedawane będzie w zestawie z aplikacją Virtual DJ LE. Przewidywana cena wynosi 99 euro.