Numark Orbit: Zagadka rozwiązana

Zdjęcia które widzicie po lewej od dłuższego czasu krążyły po sieci, skutecznie podsycając ciekawość DJ’i. Każdy wiedział, że Numark kombinuje nad spłodzeniem czegoś do spółki z Akai, jednak wszyscy zadawali sobie pytanie: „Dlaczego te pady są tak dziwnie zaokrąglone”? Okazało się, że mimo iż faktycznie firmy Numark i Akai stworzyły coś wspólnie, to te zdjęcia nie miały z tym nic wspólnego.

Trzeba przyznać, że raczej nikt nie spodziewał się czegoś takiego. Numark Orbit to mały kontroler o dość futurystycznym wyglądzie dumnie reprezentujący gatunek „Dajemy Ci kilka dodatkowych kontrolek – sam zadecyduj co z nimi zrobić” (chociaż najbardziej oczywista wydaje się obsługa efektów). Jego najważniejsze cechy, których niestety nie widać na zdjęciach, to możliwość bezprzewodowego połączenia z komputerem oraz wbudowany dwuosiowy akkcelerometr. Urządzenie pozwala na zapisanie czterech banków ustawień a każdy z nich, za pomocą różnych kombinacji przycisków i jednego dużego pokrętła, daje nam dostęp do szesnastu wirtualnych gałek. Oczywiście zgodnie z obecnie panującą modą wszystko jest ładnie podświetlone i ma możliwość dowolnej zmiany kolorów.

Numark Orbit sprzedawany będzie w całkiem przystępnej cenie $99. Nie wiadomo jednak kiedy trafi do sklepowych magazynów.