Numark NV – nadchodzi (r)ewolucja?

Numark NVGdy kilka dni temu pisałem o projekcie Kontrol-DJ, polegającym na dodawaniu niewielkich ekranów dotykowych do już istniejących kontrolerów, nie spodziewałem się, że temat ten powróci do mnie tak szybko. Dziś okazało się bowiem, że potencjał w rozwiązaniach tego typu widzą nie tylko małe, jednoosobowe firmy, ale też prawdziwi giganci rynku. Panie i Panowie, oto Numark NV! Trzeba przyznać, że już pierwszy rzut oka na najnowsze dzieło firmy Numark robi piorunujące wrażenie. Oprócz dużych, kolorowych wyświetlaczy, będących jakby nie patrzeć główną cechą wyróżniającą NV na tle konkurencji, znajdziemy tu bowiem również wszystkie elementy, których mógłby oczekiwać DJ po rozbudowanym kontrolerze typu All-In-One.

Numark NV Infographic Kontroler przystosowany został do współpracy z aplikacją Serato DJ i wszystko wskazuje na to, że wyświetlacze będą (przynajmniej na razie) działały tylko wraz z nią. Warto też zwrócić uwagę na fakt, iż w odróżnieniu od wspomnianego we wstępie projektu Kontrol-DJ nie będą to ekrany dotykowe, a do obsługi wyświetlanych na nich elementów oprogramowania wykorzystamy przyciski znajdujące się po bokach. Sekcje wyświetlaczy wyposażone zostaną również w niewielkie enkodery, pozwalające na wygodne przeglądanie biblioteki i wybieranie utworów.

Numark NV tył

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem Numark NV trafi do sprzedaży jesienią bieżącego roku a jego cena wynosić będzie $699. Więcej informacji na temat urządzenia znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.