Numark NV II już w sprzedaży

NV-IINumark NV nie był wprawdzie pierwszym kontrolerem DJ-skim wyposażonym w duże, kolorowe wyświetlacze, jednak to właśnie on rozpoczął trwającą od kilku lat modę na urządzenia tego typu. Dziś do sprzedaży trafiła jego druga edycja.

NV II nie wprowadza wprawdzie żadnych rewolucyjnych zmian w stosunku do swojego poprzednika, jednak posiada kilka ciekawych usprawnień, na które warto zwrócić uwagę. Pierwszym z nich są nowe koła Jog, wyposażone w funkcję rozpoznawania dotyku oraz automatycznego dostosowywania czułości do stylu gry użytkownika. Drobnych usprawnień doczekały się także pady, które są teraz bardziej czułe na uderzenia. Większość przycisków rozmieszczonych po bokach ekranów zyskała dodatkowe funkcje lub kompletnie zmieniła działanie. Zwiększono też funkcjonalność samych wyświetlaczy, dodając między innymi usprawnioną przeglądarkę biblioteki oraz możliwość wyświetlania siatki beatu (chociaż warto zaznaczyć, że te funkcje pojawią się najprawdopodobniej  również w jednej z kolejnych aktualizacji firmware’u pierwszego NV). Do tego dochodzi jeszcze cały szereg usprawnień czysto kosmetycznych, takich jak bardziej czytelne oznaczenia niektórych elementów i lekka zmiana kolorystyki obudowy.

Numark NV II został wyceniony przez producenta na $699. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.