Numark NS7 II : Potężny kontroler od firmy Numark

Potwór. To pierwsze słowo które przychodzi na myśl kiedy patrzymy na największy z nowych kontrolerów firmy Numark. Po bliższym zapoznaniu się z jego możliwościami okazuje się jednak, że w tym przypadku lepszym określeniem było by słowo „Bestia”. NS7 II, będący owocem współpracy firm Numark i Akai Professional, to bez wątpienia najciekawsza z wszystkich nowości zaprezentowanych w tym roku przez tego producenta. To również jak na razie najpoważniejszy konkurent dla DDJ-SX firmy Pioneer.

Podobnie jak w przypadku opisywanego wcześniej na naszych łamach kontrolera Mitrack Pro II pierwszym rzucającym się w oczy dodatkiem są duże pady znajdujące się tym razem pod kołami Jog. W tym przypadku są to doskonale znane producentom pady zapożyczone z urządzeń firmy Akai, wzbogacone dodatkowo o podświetlenie RGB. Drugą rzeczą która przykuwa uwagę jest powiększona sekcja miksera, za pomocą której możemy obecnie kontrolować cztery wirtualne decki. Co ciekawe, wszystkie potencjometry miksera są czułe na dotyk (a konkretniej mówiąc: wydaje mi się, że chodzi o same ich czubki), co może okazać się ciekawym narzędziem w rękach pomysłowego DJ’a/Kontrolerysty. Oczywiście kontroler posiada wbudowany rozbudowany interface audio, dzięki czemu wszystkie cztery kanały mogą pracować jako tradycyjny mikser zewnętrznych źródeł dźwięku.

Poprawiono też znak rozpoznawczy serii, czyli siedmio-calowe zmotoryzowane koła Jog imitujące talerze gramofonu (z płytą i slipmatą). Działają one teraz w rozdzielczość 3600 punktów, co powinno zapewniać realistyczne wrażenia podczas wszelkiej maści turntablistycznych zagrywek. Dodano też możliwość regulacji siły silnika i ilości obrotów na minutę. Podobnie jak w poprzedniej edycji na bokach znajdziemy pełnowymiarowe pitchfadery i dotykowe paski do szybkiego przeszukiwania utworów. Wszystko to w solidnej, metalowej obudowie.

Kontroler zaprojektowano z myślą o współpracy z programem Serato Dj, a do zestawu dołączana będzie oczywiście jego pełna wersja.

Podsumowując, Numark NS7 II postawił poprzeczkę bardzo wysoko i z pewnością okaże się jedną z najciekawszych premier tego roku (przynajmniej w kategorii kontrolery DJ). Niestety, nie jest jeszcze znana cena ani data premiery.