Numark prezentuje Mixtrack Quad

Firma Numark nie osiadła na laurach po wszystkich dużych premierach z tegorocznych targów NAMM. Zamiast tego poświęcili dwa miesiące, oddzielające wspomnianą wcześniej imprezę od Musikmesse, na ciężką pracę. Jej efektem są dwa nowe kontrolery DJ’skie które już niedługo powinny trafić do sprzedaży na całym świecie. Pierwszym z nich jest Numark Mixtrack Quad, będący ulepszoną wersją kontrolera Mixtrack Pro 2.  Jak łatwo się domyślić, kontroler ten został stworzony z myślą o obsłudze czterech wirtualnych decków.

Na pierwszy rzut oka jedynym co odróżnia Mixtrack Quad od poprzednika jest bardziej rozbudowana sekcja miksera, pozwalająca na obsługę czterech kanałów jednocześnie. Podświetlenie przycisków pełni teraz dodatkową funkcję pozwalającą na łatwiejsze rozpoznanie który Deck jest aktualnie ustawiony jako aktywny. Poprawiono też podświetlenie kół JOG. Firma Numark twierdzi również, iż urządzenie zostało wykonane z wyższej klasy komponentów niż poprzednie modele serii. Co ciekawe Mixtrack Quad jest urządzeniem „Class Compliant”, co oznacza, że nie będzie wymagał instalacji specjalnych sterowników.

Najważniejszą zmianą może się jednak okazać ta, która zaszła w oprogramowaniu dołączonym do kontrolera. Serato DJ Intro, czyli program który był dołączany do poprzednich kontrolerów z serii Mixtrack, nie posiada możliwości obsługi czterech wirtualnych odtwarzaczy, dlatego też zastąpiono go specjalnie przygotowaną wersją Virtual DJ LE. Niestety, cała ta zmiana może okazać się dość sporym ograniczeniem dla fanów firmy Numark którzy prawdopodobnie zdążyli już przyzwyczaić się do oprogramowania firmy Serato.

Prawdopodobna cena Mixtrack Quad to $349. Niestety, producent nie ogłosił jeszcze oficjalnej daty premiery.

mixtrack-quad-520x315[1]