Numark prezentuje DJ2GO2 – kompaktowy kontroler dla Serato DJ

Firma Numark swego czasu wypuściła na rynek kilka różnych kompaktowych kontrolerów DJ-skich, takich jak Mixtrack Edge, iDJ Live czy DJ2GO. Ten ostatni już niedługo doczeka się nowej, odświeżonej i usprawnionej wersji.

DJ2GO2 już na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie lepiej wykonanego niż jego poprzednik, co w dużej mierze jest zasługą nowej obudowy, nawiązującej kształtem i kolorystyką do kontrolerów z serii Mixtrack. Na górnym panelu urządzenia oprócz miniaturowych kół jog, pitch-faderów i crossfadera znalazło się też miejsce dla czterech potencjometrów (dwóch do sterowania głośnością kanałów, po jednym do sterowania głośnością Master i Cue), ośmiu niewielkich padów (obsługujących funkcje Hot Cue, Loop i Sampler), dwóch zestawów przycisków do obsługi odtwarzaczy (Play, Cue i Sync), dużego enkodera do obsługi biblioteki oraz kilku przycisków funkcyjnych.

Najważniejszą zmianą w stosunku do poprzedniej wersji jest jednak dodanie prostego interfejsu audio (jedno wyjście słuchawkowe i jedno wyjście master), dzięki któremu użytkownik nie musi dokupywać żadnych dodatkowych akcesoriów by w pełni wykorzystać potencjał kontrolera (oryginalny DJ2GO wymagał korzystania z zewnętrznej karty dźwiękowej lub tzw. splittera). Numark DJ2GO2 sprzedawany będzie w zestawie z programem Serato DJ Intro, jednak będzie on mógł współpracować również z pełną wersją Serato DJ.

Niestety, jak na razie brak oficjalnych informacji na temat ceny i daty premiery kontrolera Numark DJ2GO2.