NSC-32 – sekwencer krokowy od Misa Digital

NSC-32Fani sprzętowych sekwencerów nie mogą ostatnio narzekać na brak ciekawych urządzeń tego typu. W ciągu ostatniego roku na rynku pojawiły się takie produkty jak Beatstep Pro, Komplex Sequencer czy Arpeggio. Niedawno do listy tej dołączył NSC-32 – rozbudowany sekwencer krokowy od firmy Misa Digital.

Pierwszą rzeczą rzucającą się w oczu przy pierwszym spotkaniu ze wspomnianym urządzeniem jest ogromna siatka przycisków o wymiarach 24 x 32, zajmująca większą część jego powierzchni. Tak duży „obszar roboczy”, wspomagany dodatkowo przez szesnaście przycisków funkcyjnych i sześć faderów, pozwala na wygodną pracę z rozbudowanymi sekwencjami dźwięków. W każdej chwili możemy dodać lub usunąć poszczególne dźwięki, skopiować, wyciąć lub przenieść zaznaczony obszar, transponować całą sekwencję lub zmienić aktualną pozycję odtwarzania czy rozdzielczość siatki (do wyboru 1/4, 1/8, 1/16 i 1/32). Urządzenie jest w stanie odtwarzać jednocześnie sześć niezależnych od siebie sekwencji, a w jego pamięci można zapisać ich aż 768 (po jednej na każdy przycisk z siatki).

NSC-32 wyceniony został przez twórcę na $1,299. Do tej kwoty należy doliczyć jeszcze około $120 kosztów wysyłki. Więcej informacji na temat sekwencera znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Misa Digital.