Novation prezentuje klawiatury SL MkIII 49 i 61

Pierwsza klawiatura sterująca z serii SL ReMOTE trafiła do sprzedaży w roku 2003. Od tamtego czasu firma Novation wypuściła na rynek kilkanaście różnych kontrolerów z tej rodziny. Wczoraj zaprezentowała ona dwa kolejne – SL MkIII 49 i 61.

SL MkIII to sporych rozmiarów klawiatury, będące prawdopodobnie najbardziej rozbudowanymi spośród wszystkich kontrolerów znajdujących się obecnie w ofercie Novation. Oba modele posiadają półważone klawisze z funkcją aftertouch (odpowiednio 49 i 61) oraz umieszczonym nad nimi kolorowym podświetleniem (mogącym pełnić różne funkcje w zależności od wybranego trybu działania, np. pokazywać wybraną przez nas skalę lub podział klawiatury na strefy), koła pitch i modulacji, 16 czułych na siłę uderzenia i nacisku padów z kolorowym podświetleniem, osiem pokręteł, osiem suwaków, 16 programowalnych przycisków, przyciski sekcji transportu, kilkadziesiąt przycisków funkcyjnych oraz pięć wyświetlaczy LCD. Na ich wyposażeniu znajdziemy też m.in. wbudowany ośmiościeżkowy sekwencer, arpeggiator oraz interfejsy MIDI i CV. Klawiatury SL MkIII mogą być używane zarówno do sterowania oprogramowaniem uruchomionym na komputerze (zaprojektowano je z myślą o współpracy z Ableton Live, jednak oficjalnie wspierają również Logic i Reason, a także wiele programów kompatybilnych z protokołem HUI, takich jak Cubase, Pro Tools, Studio One czy Reaper) jak i sprzętowymi syntezatorami.

SL MkIII 49 i 61 zostały wycenione odpowiednio na 2600 i 3100 zł. W zestawie z klawiaturami znajdziemy też program Ableton Live Lite, wtyczkę Addictive Keys oraz pakiet sampli od firmy Loopmasters. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Novation.