Novation prezentuje trzecią generację klawiatur LaunchKey

W roku 2013 firma Novation, znana głównie za sprawą popularnego kontrolera Launchpad, wprowadziła do sprzedaży serię klawiatur LaunchKey zaprojektowanych z myślą o współpracy z programem Ableton Live. Dwa lata później doczekały się one drugiej edycji, wprowadzającej kilka kosmetycznych poprawek. Dziś zaprezentowano natomiast trzecią generację tych urządzeń.

Zmiany wprowadzone w najnowszej generacji klawiatur z serii LaunchKey skupiają się głównie na usprawnianiu integracji z programem Ableton Live. Na ich głównych panelach pojawiły się więc dodatkowe przyciski funkcyjne, umożliwiające szybką i wygodną obsługę takich funkcji jak Capture Midi, kwantyzacja, metronom, wybór ścieżek do nagrywania czy zapętlanie fragmentów aranżacji. Klawiatury zostały też wyposażone w funkcje skali (pozwalającą ograniczyć zakres dostępnych dźwięków do skali wybranej przez użytkownika) i automatycznej generacji akordów oraz wbudowany arpeggiator. Oprócz tego posiadają one też oczywiście wszystkie cechy charakterystyczne dla poprzednich edycji, w tym możliwość szybkiej i wygodnej nawigacji w programie Ableton Live oraz odpalania w nim klipów za pomocą siatki padów z kolorowym podświetleniem.

Klawiatury z serii LaunchKey Mk3 dostępne są w czterech rozmiarach (25, 37, 49 i 61 klawiszy) wycenionych przez producenta odpowiednio na 174,99 euro, 199,99 euro, 229,99 euro i 289,99 euro. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej firmy Novation.