Novation prezentuje LaunchKey Mini MK3

W 2013 roku firma Novation wprowadziła do sprzedaży LaunchKey Mini – kompaktową klawiaturę sterującą zaprojektowaną z myślą o współpracy z programem Ableton Live. Dwa lata później doczekała się ona drugiej, lekko odświeżonej wersji, wprowadzającej kilka kosmetycznych poprawek. Dziś zaprezentowano jej trzecią edycję, wprowadzającą spore usprawnienia w stosunku do obu poprzedniczek.

LaunchKey Mini MK3 podobnie jak dwie poprzednie wersje posiada miniaturową dwuoktawową klawiaturę, zestaw szesnastu niewielkich padów czułych na siłę uderzenia, osiem potencjometrów obrotowych oraz przyciski funkcyjne. Oprócz tego znajdziemy w niej również kilka dodatkowych elementów, których nie było w poprzednich modelach: dwa paski dotykowe pełniące rolę kół pitch i modulacji, złącze MIDI Out (3,5 mm, niestety bez dołączonej przejściówki na 5-pin), wejście na pedał sustain oraz wbudowany arpeggiator.

Klawiatura LaunchKey Mini MK3 została wyceniona przez producenta na 109,99 euro. W zestawie z kontrolerem znajdziemy też program Ableton Live Lite oraz pakiet wtyczek, w którego skład wchodzą produkty firm AAS, Spitfire Audio, XLN Audio, Softube i Klevgrand. Nabywcy LaunchKey Mini MK3 otrzymają też dostęp do usługi Sound Collective, w ramach której co jakiś czas można pobrać za darmo wtyczki firm współpracujących z Novation. Więcej informacji na temat klawiatury LaunchKey Mini MK3 znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Novation.