Novation LaunchKey już w lutym

Firma Novation zapowiedziała dziś nową serię klawiatur sterujących o nazwie LaunchKey. Do sprzedaży trafią trzy wersje które będą różniły się między sobą nie tylko ilością klawiszy (25, 49 i 61) ale też liczbą dodatkowych kontrolek (w największej wersji będzie ich 50). Wśród nich, oprócz tradycyjnych dla tego typu urządzeń suwaków, pokręteł i przycisków transportu znajdziemy również 16 padów. Przypominają one wyglądem te znane z kontrolera Launchpad jednak są w stosunku do nich nieco podrasowane. Konkretniej: zyskały w końcu czułość na siłę nacisku. Oczywiście oprócz wstukiwania partii perkusyjnych będziemy mogli wykorzystać je do odpalania klipów i scen w programie Ableton Live, którego wersje Lite znajdziemy w pakiecie razem z klawiaturą.

Ableton Lite nie będzie jednak jedynym dodatkiem który otrzymamy w raz z każdą z klawiatur serii LaunchKey. Oprócz niego dostaniemy dwie wtyczki VST (V-Station i Bass Station), dwie aplikacje dla iPada (LaunchKey App i LaunchPad App) oraz gigabajtową paczkę sampli od Loopmasters. Co ciekawe klawiatury te będą pierwszymi kontrolerami korzystającymi z nowej technologi Novation InControl, pozwalającej na natychmiastową integrację z programami Ableton, FL Studio, Pro Tools, Reason, Cubase i Logic.

Novation LaunchKey w wersji z 49 klawiszami trafi do sprzedaży już w lutym. Na pozostałe będziemy musieli poczekać aż do kwietnia. Spodziewane ceny to odpowiednio $149.99, $199.99 i $249.99. Więcej informacji na stronie http://global.novationmusic.com/midi-controllers/launchkey