Novation prezentuje Launchkey Mini

Novation Launchkey MiniSeria Launchkey firmy Novation do niedawna składała się z trzech całkiem ciekawych klawiatur sterujących (25, 49 i 61 klawiszowych), których cechą charakterystyczną stanowiło 16 czułych na siłę nacisku padów przypominających te z kultowego już kontrolera Launchpad. Teraz do tej rodziny dołączył nowy, najmniejszy kontroler, noszący nazwę Launchkey Mini. Mimo iż ma on dokładnie tyle samo klawiszy co najmniejszy z poprzedniej trójki, to jednak został on w stosunku do niego znacznie okrojony.

Launchkey Mini pozbawiony został kół pitch i modulacji, przycisków transportu, fadera i wyświetlacza w które był wyposażony Launchkey 25. Pozostały nam więc wspomniane pady, osiem potencjometrów, siedem przycisków funkcyjnych i dwa okrągłe dodatkowe przyciski. Wydaje się również, że same klawisze są nieco mniejsze niż w pozostałych modelach. Dzięki tym zabiegom projektantom udało się zamknąć to wszystko w obudowie o wymiarach 325 x 175 x 43 mm (dla porównania wymiary Launchkey 25: 449 x 270 x 81 mm), co czyni Launchkey Mini rozwiązaniem przyjaznym dla podróżujących muzyków. Miłym dodatkiem do samego kontrolera jest również ciekawy zestaw oprogramowania i wtyczek w skład którego wchodzą: Ableton Live Lite, Novation V-Station, Novation Bass Station, dwie aplikacje dla iPada (Launchkey App i Launchpad App) oraz pakiet sampli od Loopmasters.

Novation Launchkey Mini trafi do sprzedaży już w tym miesiącu. Cena sugerowana przez producenta wynosi $124.99 jednak wszystko wskazuje na to, że sklepowa cena będzie znacznie niższa ($99).