Novation prezentuje Launch Control

Novation Launch ControlRodzina kontrolerów MIDI ze słowem „Launch” w nazwie rośnie w zastraszającym tempie. Ledwie wczoraj świat powitał miniaturową klawiaturę sterującą Launchkey Mini, a już dziś Novation zaprezentowało kolejne urządzenie – Launch Control. Urządzenie to zaprojektowano jako swego rodzaju „rozszerzenie” dla kultowego Launchpad’a, jednak wszystko wskazuje na to, że kolejny miniaturowy kontroler w rodzinie Novation poradzi sobie również samodzielnie.

Na pierwszy rzut oka Launch Control wydaje się być banalnie prostym urządzeniem. Osiem podświetlanych padów (najprawdopodobniej nieczułych na siłę nacisku), sześć przycisków funkcyjnych i szesnaście potencjometrów obrotowych (300 stopni obrotu) to całkiem sympatyczne połączenie, ale w gruncie rzeczy nic niezwykłego. Cała siła Launch Control leży jednak w fakcie, iż w urządzeniu tym możemy zapisać aż 16 różnych „scen”  (osiem ustawionych fabrycznie i tyle samo zapisanych przez użytkownika). Daje nam to po podsumowaniu możliwość kontroli 448 parametrów za pomocą jednego urządzenia. Trzeba przyznać, że jest to dość pokaźna liczba.

Launch Control będzie sprzedawany w zestawie z programem Ableton Live Lite i samplami od Loopmasters. Dokładna cena i data premiery nie są jeszcze znane, ale wszystko wskazuje na to, iż kontroler trafi do sprzedaży już na dniach w cenie nie przekraczającej 100 dolarów.