Novation Battle – nowy konkurs dla użytkowników sprzętu Novation

Firma Audiotech, będąca oficjalnym polskim dystrybutorem produktów marki Novation, przez kilka ostatnich lat organizowała regularnie Circuit Battle – konkurs dla użytkowników grooveboxów z serii Circuit z finałem w formie live-actowej „bitwy”, w trakcie której uczestnicy występowali na żywo przed jurorami i publicznością. W tym roku zdecydowała się ona jednak trochę zmienić formułę tego wydarzenia, przekształcając je w Novation Battle.

Podczas gdy setup uczestników Circuit Battle musiał składać się z grooveboxa Circuit i najwyżej jednego dodatkowego urządzenia, Novation Battle daje nieco większą swobodę. Regulamin dopuszcza maksymalnie cztery różne urządzenia, z czego przynajmniej połowa musi być produktami marki Novation. Podobnie jak w poprzednich latach w setupach nie można wykorzystywać komputera (tym razem z gry wypadają też tablety i smartfony, które były dozwolone w Circuit Battle). By wziąć udział w tegorocznej edycji konkursu należy nagrać swój trwający maksymalnie 5 minut live act z wykorzystaniem sprzętu spełniającego wspomniane wcześniej wymagania, a następnie wysłać go za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 10 października.

Spośród nadesłanych zgłoszeń organizatorzy konkursu wybiorą grupę finalistów, którzy będą mogli zaprezentować się na żywo przed jury podczas finałowej bitwy, która odbędzie się 27 października w ramach łódzkiego festiwalu Soundedit. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma w nagrodę syntezator Novation Peak. Nagroda za drugie miejsce to Novation Circuit Mono Station, zaś za trzecie miejsce przewidziano Novation Launchkey 49 Mk2. Więcej informacji na temat konkursu oraz dokładny regulamin znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia. Poniższa playlista prezentuje nagrania finalistów Circuit Battle z 2017 roku.