Nightlife – darmowy wirtualny syntezator od firmy Acoustica

nightlife

Firma Acoustica znana jest głównie za sprawą programu Mixcraft, uznawanego powszechnie za narzędzie proste w obsłudze i przyjazne dla użytkownika, ale jednocześnie mogące pochwalić się zaawansowaną funkcjonalnością. Teraz jej katalog produktów powiększył się o pierwszy w historii firmy wirtualny syntezator – Nightlife.

Trzeba przyznać, że jak na produkt dostępny do pobrania bez żadnych opłat, Nightlife oferuje zaskakująco duże możliwości. Oprócz standardowego dla instrumentów tego typu zestawu trzech oscylatorów znajdziemy tu również między innymi kilkanaście rodzajów filtrów (jednocześnie mogą działać dwa wybrane przez użytkownika + Vowel Filter), cztery niezależne od siebie LFO, pięć niezależnych sekwencerów krokowych sterujących modulacją oraz zestaw wbudowanych efektów. Nightlife projektowany był z myślą o współczesnych odmianach elektronicznej muzyki tanecznej, jednak z powodzeniem można go wykorzystać również w innych gatunkach.

Nightlife dostępny jest do pobrania za darmo z oficjalnej strony firmy Acoustica (wymaga założenia konta). W chwili obecnej wtyczka działa tylko na komputerach z systemem Windows.