Native Instruments na WMC – czy zobaczymy nowy kontroler?

kontrol-new-native-instruments-controller-640x360[1]Firma Native Instruments ogłosiła dziś, że już za kilkanaście godzin będziemy mogli obejrzeć w sieci na żywo prezentację produktów firmy, która odbędzie się w ramach trwającej właśnie konferencji Winter Music Conference w Miami. Oficjalnie zaplanowano trzy godzinne występy artystów (Uner, MK i Dubfire) korzystających z kontrolerów i oprogramowania od NI. Plotka głosi jednak, iż w trakcie wydarzenia zaprezentowany zostanie też przynajmniej jeden nowy produkt.

Przyznam szczerze, że tym razem naprawdę ciężko przewidzieć jaki ruch ostatecznie wykona Native Instruments. Dobór artystów mających reprezentować firmę jednoznacznie wskazuje na to, że jeśli plotki okażą się prawdą i NI zaprezentuje nowy sprzęt, to najprawdopodobniej będzie to kolejny kontroler DJ-ski (raczej ciężko uwierzyć w to, że np. MK podczas godzinnego setu będzie prezentował nowy wirtualny instrument, czy nawet kolejne wcielenie Maschine). Obecny flagowiec z katalogu firmy – Traktor Kontrol S8 – nie jest jednak jeszcze na tyle stary by NI zdecydowało się go zastąpić nowszym modelem. Można więc założyć, że tym razem zobaczymy odświeżoną lub usprawnioną wersję któregoś z nieco starszych modeli z serii Traktor Kontrol. Całkiem prawdopodobna wydaje się też koncepcja nowej, nieco większej wersji miksera Traktor Kontrol Z2 (np. Z4?). W internecie można też usłyszeć nieśmiałe głosy twierdzące, iż Native Instruments zaserwuje wszystkim prawdziwą niespodziankę w postaci długo wyczekiwanej, nowej wersji programu Traktor Pro.

O tym, co tak naprawdę zaprezentuje nam Native Instruments, przekonamy się już dziś po północy. Transmisję na żywo będzie można obejrzeć za pomocą poniższego odtwarzacza.