Native Instruments prezentuje Traktor Kontrol S8

Traktor Kontrol S8Gdy w sieci pojawiły się pierwsze informacje na temat Numark NV – pierwszego dużego kontrolera DJ-skiego wyposażonego w kolorowe ekrany o wysokiej rozdzielczości, wiadomo było, że giganci rynku nie będą długo zwlekać z odpowiedzią. Pierwszą firmą która postanowiła podjąć walkę z tym nietuzinkowym projektem okazała się Native Instruments, która miała już w swoim katalogu jeden kontroler stosujący podobne rozwiązania (mowa oczywiście o Maschine Studio). Pierwsze zwiastuny i przecieki dotyczące ich nadchodzącego, DJ-skiego flagowca pojawiły się w sieci niespełna miesiąc temu. Wczoraj w nocy wszystkie te informacje doczekały się zaś oficjalnego potwierdzenia.

Tak jak się spodziewaliśmy Traktor Kontrol S8 jest urządzeniem skierowanym do osób o nieco bardziej nowoczesnym podejściu do sztuki miksowania. Projektanci kontrolera zrezygnowali więc z kół JOG i Pitch-Faderów – nieodłącznego elementu większości kontrolerów DJ-skich. Zamiast nich znajdziemy zaś dodatkowe fadery, przyciski i potencjometry do obsługi funkcji Remix Decks, kilka dodatkowych przycisków funkcyjnych oraz dwa duże, kolorowe wyświetlacze. Osoby tęskniące za bardziej tradycyjnymi rozwiązaniami mogą zaś podłączyć do niego CD-Playery lub gramofony i cieszyć się najlepszymi cechami obu światów. Traktor Kontrol S8 wyposażony został bowiem również w interface audio pozwalający na obsługę płyt z kodem czasowym i umożliwiający wykorzystywanie urządzenia w roli samodzielnego miksera.

Niestety, wszystko to przełożyło się oczywiście na zwiększenie rozmiarów, wagi i ceny urządzenia, która wynosi 1199 euro. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urządzenie trafi do sprzedaży na początku przyszłego miesiąca. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.