Nektar zapowiada klawiatury sterujące Panorama T4 i T6

Firma Nektar znana jest przede wszystkim z produkcji klawiatur sterujących. Już niedługo w jej ofercie pojawią się dwa nowe kontrolery tego typu – Panorama T4 i T6.

Nowe modele na pierwszy rzut oka przypominają klawiatury z serii Impact LX+ tego samego producenta. Oba zostały wyposażone w 9 suwaków, 8 enkoderów, 8 podświetlanych padów czułych na siłę uderzenia i nacisku, przyciski transportu i nawigacji, koła pitch i modulacji, zestaw przycisków funkcyjnych oraz klawisze typu synth-action (49 w modelu T4 i 61w modelu T6). Główna różnica polega na tym, że prosty wyświetlacz LED zastąpiono w nich ekranem LCD o rozdzielczości 128×64, na którym można wyświetlać m.in. parametry aktualnie używanych wtyczek czy miksera w kompatybilnych programach typu DAW. Za działanie tej funkcji odpowiadać będzie sprzedawana w zestawie z klawiaturami wtyczka Nektarine, pełniąca rolę pośrednika pomiędzy klawiaturami z serii T a programami i wtyczkami firm trzecich.

Klawiatury Panorama T4 i T6 zostały wycenione na 349,99 i 399,99 euro. Do sprzedaży trafią jeszcze w tym miesiącu. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Nektar.