Użytkownicy programu Reason zapewne dobrze znają już serie klawiatur sterujących Panorama. Od niedawna z dobrodziejstw tych kontrolerów mogą korzystać również użytkownicy programu Cubase. Na tegorocznych targach NAMM firma Nektar przedstawiła światu najmłodszego członka rodziny Panorama. Jest to rozwiązanie dedykowane osobom, które chciałyby mieć pełną kontrolę nad wyżej wymienionymi programami, ale nie chcą klawiatury zajmującej cenne miejsce na biurku.
Na powierzchni kontrolera Panorama P1 znajdziemy dziewięć faderów o długości czterech pół centymetra, szesnaście obrotowych enkoderów, osiem podświetlanych przycisków, jedenaście przycisków sekcji transportu oraz dwadzieścia dwa przyciski nawigacji. Dodatkowo urządzenie to wyposażono w wejście na przełącznik nożny i wyświetlacz TFT.
Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli z serii Panorama przyciski transportu dublują się jako specjalne klawisze F-Keys do których za pomocą dołączonego edytora można przypisać makra klawiatury QWERTY, co pozwala nam np. zapisywać projekt za pomocą jednego klawisza, czy w ten sam sposób cofać wprowadzone zmiany.
Mimo iż kontroler Panorama P1 został zaprojektowany z myślą o współpracy z programami Reason i Cubase, to oczywiście można go też wykorzystywać w dowolnym innym programie obsługującym standard MIDI. Kontroler ten trafi na rynek w kwietniu tego roku w cenie 259.99 euro.