Nektar prezentuje Impact LX49

nektar-Impact-LX49-midi-controller[1]Firma Nektar, która posiada już w swoim katalogu kilka naprawdę rozbudowanych klawiatur sterujących (np. Panorama P6, Panorama P4) postanowiła tym razem spróbować swoich sił w segmencie budżetowych kontrolerów. Efektem jest klawiatura Impact LX49 będąca pierwszym kontrolerem z nowej serii firmy Nektar.

Trzeba przyznać, że nowe dziecko firmy Nektar prezentuje się naprawdę ciekawie. Impact LX49 wyposażono w 49 klawiszy czułych na siłę nacisku (z możliwością wybrania jednej z 4 „velocity curve”), koła pitch i modulacji, 8 padów czułych na siłę nacisku, 9 faderów, 8 potencjometrów, 6 przycisków transportu, wyświetlacz i 21 dodatkowych przycisków funkcyjnych. Klawiatura ta pozwala na zapisanie 5 gotowych presetów i 4 banków padów perkusyjnych, działających niezależnie od presetów klawiatury. Pozwala ona również na pełną nawigację w wybranych programach typu DAW (Reason, Logic, Cubase, Nuendo, Garageband, Sonar, Bitwig, Reaper.)

Nektar Impact LX49 trafi do sprzedaży w trzecim kwartale 2013 roku. Cena sugerowana przez producenta wynosi 129.99 euro. Producent planuje w przyszłości wypuszczenie również wersji 25 i 61 klawiszowych.

nektar-Impact-LX49-midi-controller[1]