Native Instruments świętuje dziesiąte urodziny Maschine

Pierwszy kontroler z serii Maschine trafił do sprzedaży w 2009 roku i szybko zyskał sporą popularność wśród osób tworzących muzykę elektroniczną za pomocą komputera. Jako iż był to jeden z pierwszych produktów tego typu stawiający na ścisłą integrację sprzętu z dedykowanym oprogramowaniem, oferował on niespotykaną jak na tamte czasy prostotę, intuicyjność i wygodę obsługi. Nie bez znaczenia był też fakt, iż dzięki znajomej formie stanowił dla wielu osób idealny pomost między klasycznymi samplerami pokroju MPC a bardziej nowoczesnym światem wirtualnych instrumentów i programów DAW.

Od tamtego czasu seria Maschine rozwinęła się o kilka nowych modeli, a powiązane z nią oprogramowanie doczekało się licznych aktualizacji i rozszerzeń. Z okazji obchodzonych w tym roku dziesiątych urodzin kontrolera Maschine, firma Native Instruments uruchomiła specjalną stronę internetową, za pośrednictwem której możemy m.in. zapoznać się z historią tej serii, dowiedzieć się jak powstawały niektóre z jej charakterystycznych elementów oraz obejrzeć wywiady ze znanymi użytkownikami.

By dodatkowo uczcić dziesiąte urodziny jednego ze swoich najpopularniejszych produktów, firma Native Instruments przygotowała limitowaną edycję Maschine MK3 w kolorze pomarańczowym (co ma stanowić nawiązanie do koloru podświetlenia padów w pierwszym modelu z tej serii). Kontroler ten będzie kosztował 599 euro, a do sprzedaży trafi zaledwie 100 sztuk. Nie wiadomo jednak dokładnie, kiedy odbędzie się jego premiera. Osoby zainteresowane kupnem mogą zapisać się do newslettera na oficjalnej stronie produktu, by dostać powiadomienie gdy będzie już można składać zamówienia.