Native Instruments przedstawia Rise & Hit

Firma Native Instruments posiada w swoim katalogu wirtualnych instrumentów całkiem pokaźną kolekcję wtyczek skierowanych do osób zawodowo zajmujących się tworzeniem szeroko pojętej muzyki ilustracyjnej. Najnowsza z nich, nosząca nazwę Rise & Hit, została zaprojektowana z myślą o oddaniu w ich ręce narzędzia służącego do tworzenia momentów podwyższonego napięcia (ang. build-up), niezwykle popularnych chociażby w współczesnych zwiastunach filmów i gier komputerowych.

Trzon wspomnianego instrumentu stanowi biblioteka brzmień składająca się z ponad ośmiu gigabajtów próbek, wśród których znajdziemy zarówno tradycyjne instrumenty orkiestrowe, jak i nowoczesne, syntetyczne dźwięki. Wszystko to uzupełniono zaś zestawem wbudowanych narzędzi i efektów, pozwalających na dość swobodną obróbkę wspomnianych próbek, w celu dostosowania ich do własnych potrzeb.

Wtyczka Rise & Hit kosztuje obecnie 149 euro i jest dostępna do nabycia na oficjalnej stronie producenta. Do jej uruchomienia wymagany jest sampler Kontakt 5 lub darmowy Kontakt 5 Player.