Native Instruments RAUM za darmo do 16 stycznia

Firma Native Instruments przyzwyczaiła nas już do corocznych świątecznych prezentów w postaci darmowych wtyczek. Tym razem udostępniła ona za darmo pogłos RAUM.

RAUM na pierwszy rzut oka wygląda jak kolejny zwykły pogłos jakich wiele na rynku, jednak pod prostym i minimalistycznym interfejsem użytkownika kryje się kilka ciekawych rozwiązań. Efekt ten oferuje trzy różne algorytmy działania pogłosu, dość znacznie różniące się od siebie charakterem. Na jego wyposażeniu znajdziemy też funkcje Freeze i PreDelay, zwiększające możliwości kreatywnego manipulowania brzmieniem. Poniższy poradnik pokazuje przykładowe sposoby wykorzystania tej wtyczki.

RAUM dostępny jest za darmo na oficjalnej stronie Native Instruments (gdzie możemy też obecnie dostać kupon o wartości 25 euro na zakupy w internetowym sklepie tej firmy). Do pobrania i aktywacji wtyczki potrzebne jest darmowa aplikacja Native Access (wymaga założenia darmowego konta i podania adresu e-mail), którą również można ściągnąć z wspomnianej strony.