Native Instruments prezentuje Expansions – nowe paczki sampli, nie tylko dla użytkowników Maschine

Firma Native Instruments przez kilka ostatnich lat regularnie wypuszczała na rynek płatne rozszerzenia biblioteki programu Maschine, noszące nazwę Maschine Expansions. Teraz jednak zdecydowała się ona przekształcić ten produkt w coś bardziej wszechstronnego. Efektem jest Expansions – nowa seria paczek sampli, skierowana nie tylko do użytkowników Maschine.

Główny element każdej paczki z serii Expansions stanowią sample w formacie Wav, które można wykorzystać z dowolnym programem typu DAW czy samplerem. Znajdziemy wśród nich zarówno pojedyncze dźwięki (one shots) jak i dłuższe pętle. Oprócz nich w skład zestawu wchodzą też gotowe presety dla wirtualnych syntezatorów Massive, Monark i Prism, gotowe zestawy perkusyjne dla Battery 4 oraz gotowe projekty, patterny, presety, zestawy perkusyjne i samplowane instrumenty dla Maschine 2. Jak nietrudno zauważyć, paczki te nadal skierowane są głównie do osób korzystających z produktów firmy Native Instruments, jednak teraz zmodyfikowano je tak, by były przydatne również poza środowiskiem Maschine 2 (chociaż nie da się ukryć, że to właśnie użytkownicy tej aplikacji nadal znajdą w nich dla siebie najwięcej).

W chwili obecnej w ofercie Native Instruments znajduje się 50 różnych paczek z serii Expansions, kosztujących po 49 euro. Większość z nich to ulepszone wersje starych Maschine Expansions, dostosowane do nowych standardów i wzbogacone o nową zawartość. Kolejne paczki z serii Expansions mają pojawiać się regularnie w miesięcznych odstępach. Więcej informacji na ich temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Native Instruments.