Native Instruments Analog Dreams za darmo do 31 marca

W ostatnich tygodniach coraz więcej firm zajmujących się tworzeniem oprogramowania muzycznego udostępnia za darmo swoje produkty, by umilić przymusową izolację osobom z krajów dotkniętych koronawirusem. Do tego grona dołączyła teraz firma Native Instruments, która udostępniła za darmo bibliotekę Analog Dreams.

Analog Dreams to biblioteka brzmieniowa dla samplera Kontakt (współpracuja także z darmowym Kontakt Player), bazująca na próbkach klasycznych syntezatorów analogowych z lat 70 i 80 ubiegłego wieku. Jest to stosunkowo prosta w obsłudze biblioteka o minimalistycznym interfejsie użytkownika i dość ograniczonej funkcjonalności. Użytkownik może wybrać tu dwa spośród 150 zestawów próbek, ustawić balans głośności między nimi i zmodyfikować ich brzmienie za pomocą kilku prostych parametrów. Poniższe nagranie pokazuje przykład praktycznego zastosowania tej biblioteki podczas tworzenia utworu w stylistyce synth-popowej.

Biblioteka Analog Dreams dostępna jest za darmo na oficjalnej stronie firmy Native Instruments. Promocja trwać będzie do 31 marca 2020 roku.