Novation Launch Control XL już w sprzedaży

Novation Launch Control XLWypuszczony na rynek w zeszłym roku Launch Control stanowił dobre, kompaktowe uzupełnienia dla Launchpada, jednak wymagał od użytkownika pogodzenia się z pewnymi kompromisami. Tego samego nie można powiedzieć jednak o jego następcy, który jest wprawdzie nieco większy, lecz oferuje już praktycznie wszystko czego moglibyśmy oczekiwać od urządzenia tego typu. Teraz kontroler ten trafił wreszcie oficjalnie do sprzedaży.

Dla osób, które nie pamiętają z czym mamy do czynienia, krótkie przypomnienie: Launch Control XL to kontroler stworzony z myślą o obsłudze sekcji miksera i efektów w programach typu DAW (domyślnie Ableton Live). Do dyspozycji użytkownika oddaje on 24 pokrętła, 8 faderów i 16 przycisków (nie licząc klawiszy funkcyjnych). Podobnie jak to miało miejsce w przypadku poprzednika znajdziemy tu zarówno zestaw skryptów przygotowanych przez producenta, jak i miejsce dla własnych ustawień.

Novation Launch Control XL jest już dostępny do nabycia w wybranych sklepach, a cena sugerowana przez producenta wynosi $199 (chociaż w niektórych polskich sklepach można go nabyć odrobinę taniej). Więcej informacji na jego temat znajdziecie zaś na jego oficjalnej stronie internetowej. Warto też wspomnieć o tym, że w sieci pojawiły się dwa nowe nagrania promujące nowy produkt Novation. Podobnie jak to miało miejsce w przypadku zapowiedzi LC XL pierwsze z nich stanowi kontrolerystyczną rutynę, natomiast drugie – krótki tutorial wyjaśniający jak została ona wykonana.