NAMM 2020: Rane Seventy – nowy dwukanałowy mikser dla turntablistów

W 2018 roku firma Rane zaprezentowała swój nowy flagowy mikser dla turntablistówSeventy-Two. Już niedługo do sprzedaży trafi jego tańsza, uproszczona wersja, nosząca nazwę Seventy.

Główną różnicą pomiedzy Seventy i Seventy-Two będzie brak dużego dotykowego wyświetlacza, który zostanie zastąpiony przez niewielki ekranik pokazujący jedynie podstawowe informacje na temat parametrów efektów i innych ustawień. Kolejną zmianą, tym razem na plus, jest zastosowanie nowszej generacji bezstykowych faderów MAG Four (zarówno w crossfaderze jak i line-faderach), które podobno działają jeszcze lepiej niż te znane z poprzedniego modelu (prawdopodobnie będzie można je również kupić oddzielnie, jeśli zechcemy samodzielnie zamontować je w starszych mikserach). Pozostałe elementy pozostały jednak w większości bez zmian. Nadal więc mamy tu do czynienia z dwukanałowym mikserem zaprojektowanym z myślą o współpracy z programem Serato DJ (choć oczywiście można używać go również bez podłączenia do komputera), skierowanym głównie do turntablistów korzystających z płyt z kodem czasowym. Na jego wyposażeniu znajdziemy m.in. 16 dużych padów z kolorowym podświetleniem oraz charakterystyczne dźwignie do obsługi efektów (przypominające te z miksera Pioneer DJ DJM-S9, którym Rane bardzo wyraźnie się inspirowało).

Model Seventy jest też oczywiście zauważalnie tańszy od Seventy-Two. Będzie on kosztował 1499 USD, czyli o 400 USD mniej od poprzednika. Do sprzedaży trafi on w drugim kwartale 2020 roku. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Rane.