NAMM 2020: Pioneer DJ prezentuje sześciokanałowy mikser DJM-V10

Firma Pioneer DJ ma w swojej ofercie wiele naprawdę potężnych i rozbudowanych mikserów DJ-skich, wśród których dominują jednak modele czterokanałowe. Do niedawna jedynym produkowanym przez nią mikserem posiadającym więcej kanałów był DJM-1000. Już niedługo dołączy do niego jednak drugi podobny model, sześciokanałowy DJM-V10.

DJM-V10 przykuwa uwagę nie tylko liczbą kanałów, ale też możliwościami jakie oferują. Każdy z sześciu kanałów posiada 4-pasmowe EQ, oddzielny filtr (mogący działać w dwóch trybach – górno i dolno przepustowym) i własny kompresor. Na kanale master znajdziemy też dodatkowe, bardziej agresywne 3-pasmowe EQ, pozwalające całkowicie odcinać wybrane częstotliwości. Własne EQ posiada też kanał Booth, choć tutaj ograniczono się już do prostego podziału na pasma wysokie i niskie.

DJM-V10 posiada też oczywiście wbudowany zestaw efektów oraz opcję przepuszczania poszczególnych kanałów przez zewnętrzne efekty za pomocą torów wysyłek. Ciekawostką są też dwa niezależne wyjścia słuchawkowe z oddzielnymi kanałami Cue, które mogą okazać się przydatne jeśli z miksera korzysta dwójka DJ-ów grajacych set „back to back”.

DJM-V10 trafi do sprzedaży w lutym 2020 roku, a jego cena wyniesie 3199 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Pioneer DJ.