NAMM 2020: Denon DJ prezentuje Prime 2 i Prime GO – nowe odtwarzacze All-In-One

Podczas ubiegłorocznej edycji targów NAMM firma Denon DJ zaprezentowała Prime 4 – rozbudowany, czterokanałowy odtwarzacz typu All-In-One, mogący także pełnić rolę kontrolera dla programu Serato DJ. Dziś zapowiedziała ona dwa kolejne urządzenia z tej serii: Prime 2 i Prime GO.

Prime 2 to, jak nietrudno się domyślić, nieco odchudzona wersja modelu z ubiegłego roku. Od swojego poprzednika różni się ona przede wszystkim mniejszymi gabarytami, dwukanałową sekcją miksera, mniejszym wyświetlaczem (przekątna siedem cali zamiast dziesięciu), uproszczonymi sekcjami efektów i mikrofonów oraz brakiem dodatkowego wyjścia Zone Out. Wszystkie najważniejsze funkcje pozostały jednak bez zmian. Nadal więc mamy tu do czynienia z w pełni samodzielnym odtwarzaczem typu All-In-One mogącym odczytywać muzykę z pamięci USB, kart SD oraz dysków twardych 2,5 cala (możliwe jest też strumieniowanie muzyki z jednego z kilku kompatybilnych serwisów, m.in. Tidal i Beatport). Prime 2 trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku, a jego cena wyniesie 1,399 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Denon DJ.

Drugi z zaprezentowanych dziś modeli – Prime GO – został zaprojektowany z myślą o DJ-ach ceniących sobie przede wszystkim mobilność. Model ten jest jeszcze mniejszy od Prime 2 (choć warto zauważyć, że posiada wyświetlacz takich samych rozmiarów), co niestety osiągnięto poprzez zastosowanie miniaturowych kół jog i pitchfaderów, ograniczenie liczby padów do czterech, usunięcie niektórych przycisków funkcyjnych oraz przeniesienie EQ kanałów w nieco mniej typowe miejsce – obok wyświetlacza. W odróżnieniu od większych modeli z tej samej serii nie posiada on też miejsca na instalację dysku twardego, ograniczając tym samym użytkowników do pamięci USB, kart SD i streamingu.

Wszystkie te kompromisy wynagradza jednak dość nietypowa dla tego typu urządzeń funkcja, jaką jest zasilanie bateryjne. Prime GO posiada wbudowany akumulator pozwalający mu działać około 4 godziny na jednym ładowaniu. Wystarczy więc połączyć go z nagłośnieniem również wyposażonym w akumulator, by uzyskać mobilny setup pozwalający miksować muzykę gdzie tylko nam się podoba. Prime GO również trafi do sprzedaży w pierwszym kwartale 2020 roku, zaś jego cena wyniesie 999 USD. Więcej informacji na jego temat znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Denon DJ.