NAMM 2019: Korg prezentuje Volca Modular, Volca Drum i Minilogue xd

Mimo iż tegoroczna edycja targów NAMM oficjalnie rozpocznie się dopiero w przyszłym tygodniu, wiele firm decyduje się prezentować swoje nowości ze sporym wyprzedzeniem. Do tego grona zalicza się Korg, który pokazał dziś trzy nowe syntezatory.

Pierwsze dwie nowości to kompaktowe instrumenty z serii Volca: Volca Modular i Volca Drums. Ten pierwszy to semi-modularny syntezator analogowy, dający użytkownikowi dostęp do ośmiu wbudowanych modułów (m.in. generatory obwiedni, filtry i sekwencer), które można łączyć ze sobą w różnych kombinacjach. Volca Drum jest natomiast cyfrowym syntezatorem zaprojektowanym z myślą o tworzeniu brzmień perkusyjnych,

Trzecią z zapowiedzianych nowości jest następca wypuszczonego na rynek w 2016 roku czterogłosowego analogowego syntezatora Minilogue. Wersja xd została wzbogacona m.in. o cyfrowe dodatki (zestaw wbudowanych cyfrowych efektów, generator szumów oraz cyfrowe oscylatory, które mogą być używane jako dodatek do oscylatorów analogowych lub zamiast nich), usprawniony sekwencer oraz opcję strojenia mikrotonalnego.

Syntezatory Volca Modular i Volca Drums trafią do sprzedaży na początku 2019 roku i będą kosztowały odpowiednio 199,99 USD i 169,99 USD. Minilogue xd będzie miał swoją premierę nieco później (prawdopodobnie dopiero pod koniec zimy), a jego cena wyniesie 649,99 USD. Więcej informacji na temat nowych produktów znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Korg.