NAMM 2019: Bitwig Studio 3 wprowadzi nowe modularne narzędzia

Firma Bitwig opublikowała dziś pierwszy zwiastun nowej odsłony swojej flagowej aplikacji typu DAW – Bitwig Studio 3. Trwające niespełna minutę nagranie pokazuje nowe narzędzia, które znajdą się na wyposażeniu programu.

Z ujawnionych do tej pory informacji wynika, że największą nowością w trzeciej edycji programu Bitwig Studio będzie The Grid: zestaw modularnych narzędzi, za pomocą którego użytkownicy będą mogli tworzyć swoje własne wirtualne instrumenty i efekty, łącząc ze sobą w tym celu różnego rodzaju gotowe elementy. Do dyspozycji użytkownika oddanych zostanie ponad 120 modułów podzielonych na trzy kategorie: Mono Grid, Poly Grid i FX Grid.

Premierę programu Bitwig Studio 3 zapowiedziano na drugi kwartał 2019 roku. Poprzedzi ją okres otwartych testów wersji beta, który rozpocznie się niedługo po oficjalnej prezentacji programu na tegorocznej edycji targów NAMM (z której prawdopodobnie dowiemy się więcej o pozostałych zmianach i usprawnieniach wprowadzonych w trzeciej edycji). Więcej informacji na temat programu Bitwig Studio 3 znajdziecie na jego oficjalnej stronie internetowej.