Naked Drums – biblioteka brzmień perkusyjnych za darmo do końca maja

naked_drums_Bg4Wilkinson Audio (znana wcześniej jako Signal Audio) to jednoosobowa firma zajmująca się produkcją wirtualnych instrumentów, efektów, bibliotek brzmieniowych i akcesoriów dla realizatorów dźwięku. Kilka dni temu postanowiła ona udostępnić za darmo jeden ze swoich flagowych produktów – bibliotekę brzmieniową Naked Drums.

W skład zajmującej niemal 2 GB paczki sampli wchodzą próbki akustycznego zestawu perkusyjnego firmy Yamaha, z naciągami firmy Remo, werblami Ayotte i Pearl oraz talerzami Sabian i Zildjian (dokładny spis elementów zestawu znajdziecie na oficjalnej stronie produktu). Podczas rejestracji próbek wykorzystano między innymi klasyczne przedwzmacniacze firm Neve, BAE i API, interfejs Apogee Symphony I/O oraz konwerter Apogee Rosetta 800. Wszystkie próbki (a jest ich niemal 4 tysiące) udostępnione zostały w „stanie surowym”, bez żadnych obróbek dokonanych po nagraniu. Po rozpakowaniu biblioteki oprócz plików w formacie WAV znajdziemy również pliki .nkm dla samplera Kontakt (współpracują tylko z pełnymi wersjami 4 i 5, brak wsparcia dla darmowego Kontakt 5 Player).

Biblioteka Naked Drums dostępna jest do pobrania za darmo z oficjalnej strony firmy Wilkinson Audio. Promocja trwać będzie do końca maja. Warto też wspomnieć o tym, że w związku z pewnymi problemami technicznymi niektóre osoby po pobraniu pliku będą musiały ręcznie dodać do niego końcówkę .zip.