Nadchodzi Steve Nash & Turntable Orchestra

Turntable OrchestraSteve Nash to postać, której raczej nie trzeba przedstawiać naszym czytelnikom. Muzyk z wykształcenia, dwukrotny zdobywca tytułu IDA World Champion (do spółki z Funktion’em) i, jeśli wierzyć stacji TVN, ukryty geniusz kulinarny, już od dłuższego czasu zajmuje się promowaniem sztuki kontroleryzmu w naszym pięknym kraju. Mimo iż przez kilka ostatnich miesięcy nie było o nim zbyt głośno, to jednak teraz powrócił on z nowym projektem, noszącym wiele mówiącą nazwę Steve Nash & Turntable Orchestra.

Jak łatwo się domyślić ideą projektu jest połączenie współczesnej elektroniki, reprezentowanej przez grupę tutrntablistów, z bardziej klasyczną formą muzyki, reprezentowaną przez Toruńską Orkiestrę Symfoniczną. Oto co na temat projektu mają do powiedzenia sami zainteresowani:

Steve Nash & Turntable Orchestra to nowatorski projekt mający na celu połączenie dwóch muzycznych światów – muzyki klasycznej i turntablismu, z wykorzystaniem brzmienia orkiestry, fortepianu i gramofonów obsługiwanych przez DJ-ów. Warstwę dźwiękową stanowi kompilacja muzyki elektronicznej, która jest realizowana na gramofonach w oparciu o zmiksowany materiał. Całość przedsięwzięcia skupia w sobie brzmienia charakterystyczne dla muzyki poważnej, opracowywane jednak za pomocą narzędzi nowych stylów muzycznych. W projekcie bierze udział 9 najlepszych polskich DJ-ów – mistrzów turntablizmu: Dj Ben, Dj Chmielix, Dj Falcon1, Dj Funktion, Dj Haem, Dj Krótki, Dj Pac1, Dj Stosunkowodobry, Dj VaZee. Partia fortepianu, padów perkusyjnych, syntezatorów i kontrolerów midi należy do pomysłodawcy i kompozytora projektu – Steve’a Nasha.

Koncert premierowy odbędzie się we współpracy z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Za pulpitem dyrygenckim stanie Łukasz Wódecki.

Szczegóły dotyczące dokładnej daty premiery nowego materiału są jak na razie objęte tajemnicą (chociaż plotka głosi, że w gre wchodzi pierwsza połowa grudnia). Jak tylko dowiemy się czegoś więcej damy znać. Tymczasem, na rozbudzenie apetytu, dwie krótkie wideo-zajawki: