Cakewalk prezentuje Music Creator 6 Touch

Firma Cakewalk znana jest dziś głównie dzięki serii Sonar. Niewielu jednak pamięta, iż mają oni na swoim koncie również mniej rozbudowaną aplikację Music Creator, skierowaną do początkujących bądź mniej wymagających użytkowników. Do sprzedaży trafiła właśnie jej kolejna odsłona nosząca podtytuł Touch. Jak łatwo się więc domyślić cechą która ma wyróżniać ten program na tle konkurencji jest pełne wsparcie dla urządzeń z ekranami dotykowymi i systemem Windows 8. Czy to wystarczy by przyciągnąć do siebie ludzi ?

Trzeba przyznać, iż na pierwszy rzut oka Music Creator 6 Touch prezentuje się naprawdę wygodnie. Interface jest prosty, przejrzysty i w gruncie rzeczy przypomina po prostu mocno uproszczony Sonar (posiada on nawet Matrix View umożliwiający granie na żywo). Jeśli dodamy do tego wsparcie dla ekranów dotykowych i możliwość otwierania projektów z Music Creator w programie Sonar, to okazuje się, że nowe dziecko firmy Cakewalk może okazać się naprawdę ciekawym rozwiązaniem nie tylko dla początkujących, ale też dla użytkowników programu Sonar poszukujących prostego szkicownika na tablet z systemem Windows 8 (chociaż trzeba przyznać, że to raczej niezwykle wąskie grono odbiorców).

Podstawowa wersja Music Creator 6 Touch kosztuje $49.99. Więcej informacji na temat programu znajdziecie na stronie producenta.