MPC Touch – Oficjalna prezentacja

mpc touchPrzez kilka ostatnich miesięcy w internecie można było natrafić na liczne plotki dotyczące następcy MPC Renaissance, według których kolejny produkt firmy Akai miał stanowić powrót do korzeni serii, oferując możliwość pracy bez podłączenia do komputera. Zaprezentowany po raz pierwszy kilka tygodni temu kontroler MPC Touch okazał się jednak być czymś zupełnie innym.

Projektanci nowego modelu zamiast powracać do korzeni zdecydowali się bowiem przenieść rodzinę MPC w nową epokę, zastępując większość potencjometrów, enkoderów i innych elementów znanych z poprzednich modeli dużym ekranem dotykowym. Pierwsze nagranie promujące nową „empecetkę” w serwisie Youtube nie zdradzało jednak zbyt wielu szczegółów na temat możliwości oferowanych przez to urządzenie, dlatego też firma Akai zdecydowała się opublikować kolejną, tym razem bardziej szczegółową prezentację. Jak nietrudno było przewidzieć skupia się ona głównie na ekranie dotykowym i funkcjach które można obsłużyć za jego pomocą.

Kontroler MPC Touch trafi do sprzedaży w listopadzie tego roku a jego cena nie powinna przekroczyć 3000 zł. Więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.