MPC Software 1.8 już dostępne

MPC SoftwareMPC Software to oficjalne oprogramowanie firmy Akai Professional dedykowane kontrolerom MPC Renaissance oraz MPC Studio. Pierwsza wersja tej aplikacji spotkała się z mieszanymi opiniami ze strony użytkowników. Na szczęście Akai nieustannie pracuje nad usprawnianiem swojej aplikacji, wypuszczając kolejne aktualizacje wprowadzające nowe funkcje i poprawki. Przedwczoraj światło dzienne ujrzała najnowsza wersja, oznaczona numerem 1.8.

Wśród wprowadzonych zmian prym wiodą te związane z cięciem i edycją sampli. Znacznie zwiększono również możliwości oferowane przez pady, dzięki funkcji Pad Perform Mode, ułatwiającej wykorzystanie ich do grania melodii i akordów. Ostatnią ciekawostką jest zaś nowy Looper wbudowany w oprogramowanie. Oprócz tego, jak to zwykle bywa w przypadku aktualizacji, poprawiono również kilka błędów oraz wprowadzono szereg pomniejszych poprawek i usprawnień.

Oprogramowanie Akai Professional MPC Software 1.8 dostępne jest do pobrania na oficjalnych stronach kontrolerów MPC Renaissance i MPC Studio.