MPC Live – oficjalna prezentacja

W styczniu tego roku firma Akai Professional zaprezentowała światu dwa nowe modele stacji roboczej MPC – Live i X – różniące się między sobą rozmiarem i możliwościami. Kilka dni temu w sieci pojawiła się oficjalna prezentacja pierwszego z nich.

MPC Live na pierwszy rzut oka przypomina wypuszczony dwa lata temu kontroler MPC Touch, jednak w odróżnieniu od niego może działać bez podłączenia do komputera. Wbudowany akumulator, ekran dotykowy oraz dysk twardy (z możliwością rozszerzenia dostępnej pamięci za pomocą zewnętrznych nośników) czynią z niej w pełni autonomiczną stację roboczą, która dzięki swoim stosunkowo niewielkim rozmiarom sprawdzi się zarówno w studiu nagraniowym jak i na scenie. Poniższe nagranie prezentuje szczegółowo oferowane przez nią możliwości.

Dokładna data premiery MPC Live nie jest jeszcze znana. Według pierwotnych zapowiedzi urządzenie miało trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale 2017 roku, jednak obecnie najbardziej prawdopodobna wydaje się być końcówka maja lub czerwiec. Przewidywana cena urządzenia wynosi ok. 4300 zł. Więcej informacji na temat MPC Live znajdziecie na oficjalnej stronie firmy Akai Professional.