Modular Icons – nowa biblioteka brzmieniowa od Native Instruments i Bob Moog Foundation

Firma Native Instruments wprowadziła do sprzedaży nową bibliotekę brzmieniową, Modular Icons, stworzoną w ramach współpracy z organizacją non-profit Bob Moog Foundation.

Modular Icons oferuje samplowane próbki klasycznych syntezatorów modularnych, takich jak ARP 2500, Roland System 700, modularne systemy firm Moog Music (w tym specjalne egzemplarze stworzone dla Keitha Emersona) i Buchla oraz legendarny TONTO (jeden z największych syntezatorów modularnych w historii). Do dyspozycji użytkownika oddano 123 brzmienia, które można łączyć ze sobą i modyfikować za pomocą zestawu podstawowych parametrów i efektów, oraz 150 gotowych presetów podzielonych na pięć kategorii: Bass, Lead, Pad, Perc i FX. W tworzeniu tej biblioteki wzięli udział m.in. Jean-Michel Jarre, Steve Porcaro, Mark Isham, Michael Boddicker, Jeff Rona i Benge, którzy nie tylko udostępnili na jej potrzeby instrumenty ze swoich prywatnych kolekcji, ale też zaprojektowali niektóre z wchodzących w jej skład brzmień i presetów.

Biblioteka Modular Icons dostępna jest do nabycia na oficjalnej stronie firmy Native Instruments, gdzie kosztuje obecnie 49 euro. Do jej uruchomienia wymagany jest sampler Kontakt 6 lub darmowy Kontakt Player. Połowa zysków ze sprzedaży Modular Icons zostanie przekazana fundacji Bob Moog Foundation, która jeszcze w tym miesiącu zamierza otworzyć oficjalnie Moogseum – interaktywne muzeum poświęcone historii syntezatorów oraz życiu i twórczości Boba Mooga.